Avukat SEO

Avukatlar için SEO

Her iş alanı için dijital pazarlama oldukça önemli ancak dijital pazarlama avukatlar bir tık daha fazla önem taşıyor. Nedeni ise reklam yapmalarının yasak olması. Herhangi bir avukat veya avukatlık bürosu web sitesinin reklamını yaptığı anda farklı avukatlar tarafından şikayet edilip yaptırım uygulanabiliyor. Bu nedenle reklam vermek avukatlar için sıkıntılı bir durum.

Avukatlar Hedef Kitleye Nasıl Ulaşır?

Reklam vermenin yasak olduğu bir dönemde en önemli müşteri kaynağı organik sonuçlar oluyor. Avukatlar mutlaka bireysel veya hukuk bürosu olarak organik sonuçlarda yer almak zorundalar. Yapılması gerekenler; Web Sitesi – SEO uyumlu bir adet web sitesine ihtiyaç var. Kullanıcı deneyimi yüksek, hızlı açılan ve SEO uyumlu bir web site ile hızlı sonuç alabilirsiniz. Anahtar kelime analizi – Anahtar kelime analizi sadece avukatlar için değil, tüm sektörler için önemli. Anahtar kelime seçerken hizmet verdiğiniz alan ve bu alan ile alakalı kelimeleri bulmanız oldukça önemli. Aranma hacmi olan jenerik kelimeler veya long tail kelimeleri tercih ederek işlem sağlayabilirsiniz. Konum – Ofisinizin bulunduğu konum oldukça önemli genellikle adliyelerin bulunduğu semtlerin aranma hacimleri fazla oluyor. Örnek olarak bakırköy avukat kelimesinin aranma hacmini aşağıdaki görselde görebilirsiniz. Görsel Local SEO
  ağustos ayında 1300 kişi arama yapmış. Ortalama arama sayısı 390 olarak yer alıyor. bakırköy avukat kelimesinden yola çıkarsak local SEO’nun oldukça önemli olduğunu görebilirsiniz. SEO çalışması yaptırırken mutlaka önem vermeniz gerekiyor. Diğer Stratejiler – Soru&cevap sistemi oldukça önemli. Kullanıcıların sorularını yanıtlayabilir daha sonrasında ise işe dönüştürebilirsiniz. – Faaliyet alanlarınız ile alakalı kelimeleri bulup blog yazısı yazabilirsiniz. – Organik trafiği arttırmak amacı ile kullanıcıların en çok sorduğu soruları blog yazısı olarak sitenize ekleyebilirsiniz.
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *