Neden WordPress Kullanmalıyız

WordPress

Neden WordPress Kullanmalıyız

WordPress açık kaynak kodlu bir sistem olup tüm dünya genelinde yaklaşık 56 milyon kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Bilmeyenler için çok kısa bir şekilde bahsedecek olursak WordPress, blog yapılı bir site kurabilmek için kullanılan ücretsiz ve hazır bir sistemdir.

WordPress kullanmamızın en önemli nedenlerinden biri açık kaynak kodlu bir yapıda olmasıdır. Kullanıcıların diledikleri gibi geliştirdikleri kurumsal veya kişisel kullanıcı tercihlerine göre istediklerini yapabilmeleri ve geliştiricilerin sürekli üzerinde çalıştığı, genel ihtiyaçlara göre eklenti yazılması WordPress’i popüler yapan nedenler arasında yer almaktadır.WordPress eklentileri oldukça önemlidir. Eklentiler sayesinde gerekirse bir forum veya eticaret alt yapısına dönüştürebilir çeşitli kazanımlar elde edebilirsiniz. WordPress kullanıcılara yüzlerce farklı deneyim sunan, muazzam bir web hazinesi olarak görülmektedir.

WordPress CMS sistemler arasında en iyi SEO uyumlu alt yapıya sahip olan yazılım türüdür. Kullanıcıların siteleri için SEO ayarlarını yapabilecekleri birçok eklenti bulunmakta. Bu eklentilerin düzgün kullanılması sayesinde sıralamalarda çok iyi konumda olabilirler.

Peki, Neden WordPress Kullanmalıyız?

WordPress sayesinde E-ticaret, Forum, Kurumsal site veya bir video platformu oluşturabilirsiniz. WordPress ücretsiz olup birçok geliştiriciye sahip bu nedenle diğer CMS sistemlerden bir adım öne geçiyor. Birden fazla kişinin geliştirmesi SEO uyumlu alt yapısı ve kişisel veya kurumsal ihtiyaçlara göre düzenlenebilir olması WordPress’i inanılmaz cazip kılıyor.
Peki, açık kaynak olan başka cms sistem yok mu? Elbette var ancak wordpress’in kendine özgü admin paneli basit kurulumu her düzeyde insanın çok rahat bir şekilde kullanabilmesini sağlamakta. Bu durum yine wordpress i diğerlerinden ayrı kılıyor.

WordPress’in açık kaynak ve sürekli geliştirilen bir sistem olması popüler olmasını sağlayan en büyük etkenlerden bir tanesidir. Gerek esnek yapısı ve gerek binlerce tema ve eklentiye sahip olması her geçen WordPress kullanan site sayısını artırmaktadır. Blog siteleri ile başlayan haber sektöründen e-ticarete, üniversitelerden sanatçı sitelerine kadar birçok alanda kullanılan WordPress her geçen gün yeni mecralarda kullanılmaya devam ediyor.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (2)

 • mehmet cevap

  Forum sitede bulunan konuları wordpress te göstermek mümkün mü acaba

  Ocak 12, 2016 , 10:20 am
  • Emrah Tonlak cevap

   Tam olarak ne yapmak istediğinizi anlayamadım. Daha detaylı yazarsanız açıklarım.

   Ocak 19, 2016 , 1:19 pm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.