WordPress SEO Eklentileri

WordPress SEO Eklentileri
SEO eklentileri ile WordPress sitenizi arama motorlarında daha görünür hale getirebilirsiniz. Bu eklentiler sayesinde içeriklerinize düzgün bir şekilde meta tanımlamaları yapabilirsiniz.

1.WordPress SEO by Yoast

Yoast bilenen en popüler SEO eklentisidir. Eklentide bir çok özellik bulunuyor. Oluşturduğunuz sayfa içerisinde hızlı bir şekilde title, description kısımlarını değiştirebilir veya içerikden çekmesini sağlayabilirsiniz. Bu özelliklerin yanı sıra Search Console bağlantısı yaparak ilgili kısımdaki hataları görebilirsiniz. Ayrıca eklentinin içerisinde bulunan toplu düzenleyici ile bir çok sayfaya title ve description düzenlemesi yapabilir, sayfalarınızı SEO uyumlu hale getirebilirsiniz. Eklentinin içerisinde bulunan dosya düzenleyicisi ile robots.txt ve .htaccess dosyalarına erişim sağlayabilir ihtiyaç doğrultusunda işlemlerinizi bu alandan gerçekleştirebilirsiniz.

2.All-In-One SEO Pack

Yoast ile birlikte en fazla kullanılan eklentilerden biri de All In-One SEO Pack eklentisidir. Aynı şekilde bu eklenti ile bir çok düzenlemeyi yapabilirsiniz. Yoast SEO eklentisine göre biraz daha hızlı olduğu söyleniyor.

3.SEO Ultimate

SEO Ultimate eklentisi ile temel SEO kriterlerini rahatlıkla düzenleyebilirsiniz. Diğer eklentilere göre geniş kapsamlı olmasa da  SEO ultimate eklentisi ile işinizi rahat bir şekilde halledebilirsiniz. Google Analytics, Search Console ve Adwords tanımlamalarını eklenti içerisinden yapabilirsiniz.

4.WpSEO

Dünya genelinde Yoast SEO ve All in  SEO eklentisi kadar kullanılan eklentidir. Bu eklenti ile title, description düzenlemelerinizi yapabilirsiniz.

5.FV Simpler SEO

Yoast ve All in SEO eklentisine göre daha basit şekilde title, description gibi temel SEO kriterlerini yerine getirebilirsiniz.
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *